PRZEPROWADZKI - LUBLIN

USŁUGI TRANSPORTOWE - OPRÓŻNIANIE - MIESZKAŃ - PIWNIC

Cała wiedza o przeprowadzkach w 5 minut!

Przygotowując się do przeprowadzki pierwsze, co powinniśmy zrobić, to ustalić termin przeprowadzki i jak najwcześniej zarezerwować transport. Najwięcej przeprowadzek - co zrozumiałe - odbywa się pod koniec miesiąca. Nie warto więc zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę.

Jeśli to nasza pierwsza przeprowadzka, warto ustalić sobie listę rzeczy do zrobienia - zwykle musimy wykonać wiele różnych zadań prawie jednocześnie: oddać zwalniane mieszkanie, odebrać klucze do nowego, spakować się, rozpakować. Czasem dochodzi do tego odebranie dziecka, znalezienie opieki nad naszym zwierzakiem.

Warto też wcześniej umówić się na odbiór kluczy zastrzegając przy tym, że plany mogą się przesunąć o godzinę w przód lub wstecz.

 Jeśli nie mogą sobie Państwo pozwolić na wzięcie wolnego w pracy lub chcą państwo, by przeprowadzką zajęli się od początku do końca specjaliści można wybrać pełną usługę naszej firmy, w czasie której pracownicy nie tylko przeniosą i przewiozą, ale i spakują wszystkie, nawet te najdrobniejsze Państwa rzeczy.

Jeśli zdecydujemy się pakować sami, to warto pomyśleć wcześniej o przygotowaniu kartonów, worków, taśm, streczu. Przydadzą się na pewno. Warto pamiętać, że zbyt duże kartony mogą się łatwo rozpaść, zbyt małe też - ze zrozumiałych względów - na niewiele się zdadzą.

Oczywiście jeśli nas Państwo uprzedzą wszystkie potrzebne materiały przywieziemy odpowiednio wcześniej.

Ponadto warto pamiętać o tym, o czym w takich momentach zapominamy najczęściej - o zadbaniu o siebie. Warto zaopatrzyć się w wodę, spakować osobno jedzenie, przygotować dodatkowy posiłek. Będziemy sobie za to na pewno wdzięczni.

Najczęstsze błędy podczas przeprowadzki Dowiedz się w 3 minuty czego NIE robić w trakcie przeprowadzki.

Tutaj dowiesz się, jakie błędy popełniane są najczęściej w trakcie przeprowadzki. Ta wiedza pomoże Ci uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, których łatwo da się uniknąć. Przede wszystkim pamiętaj, że nie musisz wiedzieć wszystkiego, w końcu nie przeprowadzasz się codziennie. I właśnie dlatego warto zdać się na specjalistów.

1. Do kartonów wepchnę wszystko, co tylko się da - co z tego, że wystaje?

Przeładowane kartony to jeden z najczęstszych błędów, jakie spotyka się w trakcie przeprowadzki. Jeśli kartonu nie da się zamknąć to nie da się też dobrze zabezpieczyć takiego ładunku. Sprawia to, że cenne miejsce wewnątrz samochodu zostaje zmarnowane, bo kartonów nie da się ułożyć jednego na drugim. Takie ułożenie jest jednocześnie najbezpieczniejsze i najbardziej ekonomiczne dla klienta. Pozwala zmieścić dużo więcej, niż byśmy przypuszczali.Często zdarza się też, że zapominamy o podklejeniu dna kartonu, co przy najlepszych chęciach może skończyć się małą katastrofą na schodach.

2. Co z tego, że karton jest wielki i ciężki - niech się firma martwi.

Jeśli decydujemy się na własne kartony, to warto dobrze je dobrać. Zbyt ciężki pakunek jest trudny do przeniesienia przez jedną osobę, więc ze względów bezpieczeństwa będzie przenoszony przez dwóch pracowników. Ponadto kartony posiadają różną ilość warstw. Jeśli wybierzemy bardzo cienki, za to duży karton i wypakujemy go po brzeg książkami, to możemy być pewni, że szybko się przedrze. Zachęcamy do skorzystania z kartonów, które posiadamy. Kartony te są odpowiednio dobrane do przeprowadzek.

3. Wystawimy wszystkie rzeczy w korytarzu - będzie szybciej.

Te "wszystkie rzeczy", to najczęściej rzeczy niewielkie, które na samochód - ze względu na bezpieczeństwo mebli - pakuje się na końcu. Zamiast więc wystawiać wszystko na zewnątrz lub tuż pod drzwi warto pomyśleć o dobrym dostępie do najcięższych mebli. Będzie dużo szybciej i wygodniej.

4. Zabezpieczmy meble. Zwiążemy je sznurkiem, albo brązową taśmą.

Najbezpieczniejsza dla mebli taśma, to popularny strecz, czyli taśma przezroczysta. Brązowe taśmy mają tę właściwość, że w 90% zostają na meblach, niszcząc ich powierzchnię. Strecz jest dużo bezpieczniejszy. Także związanie drzwiczek sznurkiem nie gwarantuje nam dobrego zabezpieczenia. Drzwiczki będą "klapać", uderzać o siebie i o mebel. 

 5. Po co oni wyciągają te półki i szuflady? Co, ciężko im?

 Półki oraz szuflady wyciągamy nie dlatego, by meble były lżejsze, ale ze względu na bezpieczeństwo mebli. Półka może łatwo zsunąć się na schodach z mocowania upadając na dno szafy czy szafki i rysując je. To niebezpieczne szczególnie w przypadku szklanych drzwiczek. Także podczas jazdy półka może się zsunąć na wzniesieniu lub wybojach. Szuflady czasem trudno dobrze zabezpieczyć inaczej, niż wyciągając je z mebla. To tylko niektóre z często popełnianych błędów. To przede wszystkim doświadczenie pozwala ich uniknąć. Warto zdecydować się na specjalistów, ponieważ nie każdy wie, jak bez uszkodzeń przewieźć meble i rzeczy osobiste, mimo, że to tak często wydaje się nam proste.


© 2015 Snook-Trans Przeprowadzki Lublin, Firma transportowa Lublin, Przeprowadzki międzynarodowe.

ZADZWOŃ